Başkan Hasan Can, Bloomberg HT'de

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bloomberg HT’de yayınlanan Sami Altınkaya’nın sunduğu Çıkış Yolu programının canlı yayın konuğu oldu ve Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş’i ziyaret etti.

Başkan Hasan Can, Bloomberg HT'de

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bloomberg HT’de yayınlanan Sami Altınkaya’nın sunduğu Çıkış Yolu programının canlı yayın konuğu oldu ve Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş’i ziyaret etti.

Editör
Editör
04 Ocak 2017 Çarşamba 18:15
Başkan Hasan Can, Bloomberg HT'de

Sami Altınkaya, “Finansın kanalında, bugün finansın merkezi Ümraniye’nin Belediye Başkanı Sayın Hasan Can’ı konuk ettik. Ümraniye İstanbul’da ciddi bir ivme ile yükseldi. Tabii bu yükselişin sebebi ise doğru yönetim anlayışıyla doğrudan alakalıdır” dedi ve sözü Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a bıraktı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “İnsan hayatına dokunan bir belediyecilik anlayışımız var”

Ümraniye Belediye Başkan Hasan Can, “Artık rutin belediye hizmetlerini yerine getiren belediye başkanları başarılı olarak değerlendirmiyor. Onun dışında farklı noktalara da temas etmesi gerekiyor. Şehrin hayatının bütününe dokunması lazım yani. İşte bizim de insan hayatına dokunan bir belediyecilik anlayışımız var ve bu yüzden yükselen bir Ümraniye var” dedi ve Ümraniye Belediyesinin sosyal hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

Başkan Hasan Can: “13 yılda 400 kalıcı eser yaptık”

Başkan Hasan Can, “13 yılda 400 kalıcı eser yaptık. Bunların arasında yol, park, alt yapı ve tadilat işleri vs. hizmetleri saymıyoruz. Temelinden tavanına kadar 400 eser. Bunların içinde okullar, sağlık ocakları, muhtarlık binaları, kültür merkezleri, bilgi evleri, aşevi, sosyal tesis ve camiler var. Ayrıca cemevi yapımına ön ayak olduk. Sonuç olarak bu şehirde yaşayan bütün vatandaşların tüm imkânlardan yararlanmalarını sağlıyoruz” dedi.

Başkan Hasan Can: “Türkiye o gecenin resmini, hikâyesini ve şiirini bekliyor”

Başkan Hasan Can, “13 senedir hiç aksatmadan düzenlediğimiz hikâye, resim ve şiir yarışmamız var. Bu yarışmalarımız Ümraniye geneli değil Türkiye çapındadır, hatta yurtdışından da bu yarışmalarımıza katılan ve dereceye giren eserler var. Bu yarışmalarda derece giren eserleri ise kitap ve katalog olarak yayınlıyoruz ve resimleri sergiliyoruz” dedi. Başkan Hasan Can, “Bu seneye kadar yarışmalarımızın şiir ve resim kategorilerinde bir konu belirliyor fakat hikâye yarışmasında belirlemiyorduk. Ama bu sene 15 Temmuz gibi ülkenin tarihinde çok önemli bir yer tutan bir vaka ile karşı karşıya kalınca hikâye, şiir ve resim yarışmalarımızda 15 Temmuz’u konu aldık. Konu başlıklarımız ise ‘Türkiye o gecenin resmini bekliyor’ ‘Türkiye o gecenin hikâyesini bekliyor’ ‘Türkiye o gecenin şiirini bekliyor” dedi.

Başkan Hasan Can: “13 sene önceki Ümraniye ile şimdiki Ümraniye arasında isim benzerliğinden başka bir şey kalmamıştır”

Başkan Hasan Can, “Kentsel dönüşüm konusunda söylenecek bir söz var ise biz şehrin yüzde 60’ını yeniledik. Yani şu anda Ümraniye’de bulunan yapı stokunun yüzde 60’ı son 13 senede yapılmıştır. 13 sene önceki Ümraniye ile şimdiki Ümraniye arasında isim benzerliğinden başka bir şey kalmamıştır” dedi.

Başkan Hasan Can: “Bu yaz itibariyle Ümraniye’deki 2B alanlarında ruhsatlı inşaat yapımı başlayacak”

Başkan Hasan Can, “Kazım Karabekir ve Dudullu bölgesinde 2B olan araziler vardı. Bu bölgelerde plan yapmak için onların hepsinin tapularını almalarını bekledik çünkü tapusuz olan yerlerde plan yapıldığı takdirde bazılarının arazileri yeşil alan, okul alanı vs. olarak kalacağı için arsa sahipleri sıkıntı yaşayacaklardı. Eğer bu şekilde yapmasaydık yüzde 30’luk bir kısım tapusunu alamayacaktı. Bu şekilde yaptığımız çalışmayla herkes tapusunu alabildi.” dedi. Başkan Hasan Can,“ Şu anda bu bölgelerin 1/5000’lik planları İBB’de hazırlandı ve Büyükşehir meclisine gitti. İnşallah şubat veya mart ayında meclise girdikten sonra bu bölgelerin planlarını tamamlamış olacağız. Yaza kadar da 1/1000’lik planları tamamlayacağız ve bu yaz itibariyle Ümraniye’deki 2B alanlarında ruhsatlı inşaat yapımı başlayacak. Herkese buradan müjde veriyorum” dedi.

Başkan Hasan Can,“Siz gazeteciler için çok önemli bir gün geliyor. 10 Ocak 2017 ‘Çalışan Gazeteciler Günü’, biz her sene çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz ve bu sene çok daha farklı kutlayacağız. 9 Ocak akşamı sizler için bir program düzenledik. Bu programda iki eser hazırladık: birincisi “Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak” başlıklı bir video gösterimi, ikincisi “Haberciler Darbecilere Karşı” isimli bir kitap. Bu kitapta 115 gazeteci ve muhabir kardeşimizin 15 Temmuz akşamı karşılaştıkları olaylar yer alıyor” dedi.

Canlı yayın sonrası Başkan Hasan Can Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş’i ziyaret etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner5